Strona główna
Moda i Uroda
Tutaj jesteś

Jak przedłużać paznokcie? Praktyczny poradnik

22 listopada 2022 jak przedłużać paznokcie

Piękne i zadbane paznokcie mogą w naprawdę ogromnym stopniu wpłynąć na całą stylizację i spowodować, że kreacja wyglądać będzie o wiele lepiej. Ostatnio jedną z popularniejszych form upiększania paznokci jest przedłużanie ich poprzez nadbudowę płytki paznokcia metodą żelową. Jak przedłużać paznokcie żelem i co powinno się o tym wiedzieć?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak przygotować paznokcie do przedłużenia
  • co jest potrzebne do przedłużania paznokci
  • jak przedłużyć paznokcie żelem
  • jak utrwalić paznokcie

Zobacz także: Jak zdjąć żel z paznokci?

Przygotowanie paznokci do przedłużenia

Jeśli planuje się przedłużenie paznokci, koniecznie trzeba wiedzieć, od czego należy zacząć. W tym wypadku jak można się z łatwością domyślić, kluczowe jest to, aby płytka paznokcia była odpowiednio przygotowana i oczyszczona. Jest to bardzo ważne, ponieważ na paznokciach mogą znajdować się nie tylko liczne zaskórniki, kurz i brud, lecz przede wszystkim resztki poprzednio używanych lakierów, odżywek czy też nawet całych stylizacji. Dlaczego dokładne oczyszczenie płytki paznokcia jest tak ważne? Jak się okazuje, gdy dobrze się go przygotuje, uzyska się znacznie większą przyczepność żelu.

Co jest potrzebne do przedłużania paznokci?

Kolejna bardzo ważną informacją jest ta, co dokładnie należy przygotować do przedłużenia paznokci. Jakie akcesoria i przyrządy będą w tym wypadku zalecane?
Zdecydowanie najważniejsze są różnego rodzaju akcesoria, które pozwolą w odpowiedni sposób przygotować płytkę paznokcia. Mowa tu jest więc o bloku polerskim, pilniczku, a także patyczku do odsuwania skórek i cążkach. Oczywiście oprócz tego wymagana jest specjalna lampa UV, płyn do zmiękczania skórek oraz oczyszczacz.
Na sam koniec wspomnieć jeszcze oczywiście trzeba o wybranym wcześniej rodzaju żelu, a także o pędzelku, który będzie wykorzystywany do jego nakładania.

Jak przedłużyć paznokcie żelem?

Skoro już wiadomo, co dokładnie trzeba przygotować, warto się teraz dowiedzieć, jak przedłużać paznokcie żelem. Jak ten proces powinien wyglądać?
Przedłużanie paznokci przebiega w trzech etapach. Na samym początku przy pomocy żelu wykonuje się szkielet paznokcia. Po kilku chwilach, gdy żel się utwardzi, nakłada się drugą warstwę, która nadawać będzie paznokciowy odpowiedniego kształtu. Ostatnia trzecia warstwa żelu pomaga dopracować wszystkie detale paznokcia i służy już tylko do jego wykończenia.

Utrwalanie paznokci

Niezwykle ważnym krokiem po wykonaniu przedłużonego paznokcia jest jego utrwalenie. Do tego zadania wykorzystuje się specjalną lampę UV o mocy minimum 50 W. Jest ona w stanie utwardzić i zabezpieczyć świeżo wykonane paznokcie. Czas naświetlania nie musi być dłuższy nic 2 minuty. Dzięki takiemu utrwalaniu przedłużone paznokcie będą mogły w doskonałym stanie wytrzymać nawet kilka tygodni.

jak przedłużać paznokcie

Przedłużać w domu czy w salonie kosmetycznym?

Na sam koniec pozostaje dla wielu kobiet najważniejsze pytanie, czyli czy przedłużać paznokcie samodzielnie, czy też może udać się do salonu kosmetycznego?
Jak widać po powyższym opisie, sama procedura nie wydaje się trudna. Dlatego też, jeśli posiada się wszystkie odpowiednie akcesoria, ma się nieco wolnego czasu, a przede wszystkim przynajmniej podstawowe umiejętności w tym zakresie, można próbować realizować takie zadania samodzielnie.

Redakcja crystalcity.pl

Zespół miłośników lifestyle, domu i biznesu. Dzielimy się wszystkim tym, co nas interesuje: przepisami, poradami modowymi, inspiracjami na wystrój domu oraz informacjami ze świata biznesu i finansów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak przedłużać paznokcie
Wybór sukni ślubnej

Wybór sukni ślubnej

25 października 2022

Kurtki zimowe męskie

Jesteś zainteresowany reklamą?