Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Jakie są skuteczne sposoby na komary w ogrodzie?

23 maja 2022 skuteczne sposoby na komary w ogrodzie


Letnie dni zachęcają do odpoczynku w ogrodzie, ale tylko pod warunkiem, że komary nie są zbyt dokuczliwe. Wieczory z komarami są wyjątkowo nieprzyjemne, dodatkowo nie można zapomnieć, że przenoszą one wiele chorób. Jakie są skuteczne sposoby na komary w ogrodzie?

Zobacz także: Malina w ogrodzie – sadzenie, podlewanie i przycinanie

Przyjazny ogród

Zakładając ogród należy zadbać, by komary miały jak najmniej miejsc, które są dla nich dobre do zamieszkania. Rośliny, które tworzą zacienione i wilgotne enklawy to idealne miejsce żerowania komarów. Komary nie lubią miejsc słonecznych i suchych.

Warto pamiętać, że w ogrodzie, gdzie jest oczko wodne, komary będą czuły się bardzo dobrze. Nie znaczy to, że trzeba zrezygnować z tego dekoracyjnego elementu wystroju. Wystarczy, że w oczku zamieszkają ryby oraz żaby, które żywią się komarami.

Dobrym sposobem na odstraszenie komarów będzie również wykonanie strumyka. Ruch wody będzie im przeszkadzał.

W ogrodzie, gdzie zbierana jest deszczówka należy zabezpieczyć dostęp do wody. Beczka powinna być nakryta siatką z drobnymi oczkami, by komary nie mogły się do niej dostać.

Rośliny, które odstraszają komary

W walce z plagą komarów pomogą nam również rośliny. Jest wiele gatunków roślin, których komary nie lubią. Skuteczne sposoby na komary w ogrodzie to posadzenie lawendy, mięty czy bazylii w pobliżu miejsca, gdzie często spędzamy czas. Koper włoski oraz tymianek również skutecznie odstraszą komary. Te aromatyczne zioła mogą znaleźć się w pobliżu kuchni, tarasu czy miejsca, gdzie ustawiony jest grill.

W sąsiedztwie tarasu czy altanki ogrodowej warto również posadzić komarzycę, które jest nie tylko efektowną rośliną o dekoracyjnych liściach, ale również odstrasza komary. Inną rośliną, która nie jest lubiana przez komary, jest Kocimiętka Fasseena. Bylina podobna jest do lawendy. Kwitnie od lipca, aż do września. Komary będą jej unikały, natomiast na pewno spodoba się naszemu mruczkowi.

Sumak octowiec to drzewo, które dorasta nawet do 7 metrów. Jego liście są duże, pierzaste i bardzo ładnie przebarwiają się jesienią. Bardzo ciekawe są również jego owoce. Czerwono – brązowe kolby efektownie zwieszają się z drzewa. Jest to drzewo, które nie tylko odstraszy komary, ale również bardzo ładnie wygląda. Trzeba jednak pamiętać, że jest ono bardzo ekspansywne i trzeba bardzo pilnować, by nie zaatakowało całej działki.

Środki na komary

Odpowiednio przygotowany ogród nie zawsze jest w stanie zabezpieczyć nas przed komarami. Czasami skuteczne sposoby na komary w ogrodzie to wyłącznie środki chemiczne, które dostępne są w sklepach.

Na tarasie warto postawić kilka świec, które odstraszą komary, sprawdzą się również zapachowe kule czy preparaty w aerozolu. Warto pamiętać o rozstawieniu na tarasie dymiących spirali zapachowy. Osoby, które mają dostęp do gniazdka mogą pozwolić sobie na odstraszacze ultradźwiękowe.

Warto również wykorzystać w ogrodzie środki do naturalnych oprysków, które zawierają wyciągi z roślin oraz olejki odstraszające komary. Warto pamiętać, że wykorzystując środki chemiczne możemy zaszkodzić nie tylko komarom, ale również pożytecznym owadom.

https://crystalcity.pl/systemy-inteligentnych-domow-jak-je-wykorzystac-by-obnizyc-koszt-utrzymania-nieruchomosci-i-zadbac-o-swoje-bezpieczenstwo/

Redakcja crystalcity.pl

Zespół miłośników lifestyle, domu i biznesu. Dzielimy się wszystkim tym, co nas interesuje: przepisami, poradami modowymi, inspiracjami na wystrój domu oraz informacjami ze świata biznesu i finansów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zadaszenie tarasu
co można zrobić z malin
Wybór sukni ślubnej

Wybór sukni ślubnej

25 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?