Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Audioguide – Twój najlepszy przewodnik

28 sierpnia 2023 Audioguide

Choć pojęcie „audioguide” staje się coraz bardziej popularne – nie wszyscy zdają sobie sprawę jak bardzo może ułatwić on zwiedzanie oraz jakie funkcje dokładnie pełni. Nowoczesny przewodnik, pozwalający turystom na tak zwany „audiotour” to rozwiązanie dla tych z nas, którzy cenią sobie wygodę, funkcjonalność i łatwość obsługi na co dzień. Dlaczego audioguide staje się coraz chętniej wybieranym narzędziem oraz w jaki dokładnie sposób może zapewnić nam jeszcze ciekawsze, bardziej komfortowe zwiedzanie? Przychodzimy z pomocą!

 Czym jest Audiogide i jak działa?

Audioguide to nic innego jak zbiór plików audio dla konkretnej wycieczki, wystawy czy zwiedzanego przez turystów miejsca – z czego każdy odrębny plik opisuje wybrany eksponat czy zabytek, dzięki czemu zwiedzający łatwo i wygodnie mogą poznać historię konkretnego miejsca. Co ciekawe, każdy plik w systemie audioguide może być przygotowany w wybranym przez jednostkę języku – dzięki czemu każdy turysta może poczuć się „zaopiekowany” i skorzystać z wybranej przez siebie wersji. Audioguide jest więc przewodnikiem audio, pozwalającym na jeszcze efektywniejsze zwiedzanie – a dzięki możliwości uzupełnienia katalogu plików audio treściami video, wycieczka staje się jeszcze bardziej interesująca, pozwalająca na wyniesienie znacznie więcej niż w przypadku standardowego zwiedzania.

 Jak Audioguide ożywia miejsca i zabytki?

W dzisiejszych czasach samo oglądanie eksponatów w muzeum, na wystawie czy każdym innym miejscu nie jest już wystarczające – turyści, coraz to bardziej świadomi nowoczesnych technologii oraz możliwości jakie niosą one ze sobą, oczekują znacznie więcej od miejsc, które odwiedzają w czasie wolnym. Innowacyjny system audioguide sprawdzi się w przypadku wielu obiektów – które otwarte są na zwiedzających oraz dążą do zapewnienia im jak największej łatwości w korzystaniu z dostępnych atrakcji. Zwiedzanie nie musi kojarzyć się z nudą – dziś muzea, wystawy, zabytki stają się coraz ciekawsze, porzucając łatkę niezaskakujących i monotonnych. Dzięki interesującym, inspirującym, a przede wszystkim wyjaśnionym prostym językiem historii związanych z danym miejscem, które akurat zwiedzamy – opowiedzianym przez nowoczesny audioguide – nie musimy martwić się o to, że nasza wycieczka okaże się nieudana lub – co gorsza – ze względu na brak dostępnej wybranej przez nas wersji językowej, niczego z niej nie wyniesiemy.

 Poznaj Ekoguide – audioprzewodnik, który może więcej

Wygodny i praktyczny audioguide dostępny jest w ofercie nowoczesnego systemu do sprzedaży biletów Ekobilet. Dzięki korzystaniu z Ekoguide – bo tak nazywa się usługa w tym systemie – organizatorzy wycieczek i właściciele obiektów nie muszą zatrudniać wykwalifikowanych przewodników, co przekłada się nie tylko na oszczędność środków finansowych, ale również na sprawność całego procesu oprowadzania. Korzystający z EkoGuide będą pozytywnie zaskoczeni nowymi, praktycznymi technologiami – kojarząc dane miejsce z innowacyjnymi, idącymi z duchem czasu rozwiązaniami. Aplikacja EkoGuide pozwala nie tylko na łatwe i szybkie tworzenie transkrypcji, stosowanie opcji transkrypcji modulowanej, samodzielne wgrywanie plików audio z zachowaniem wysokiej jakości dźwięku czy dodawanie utworzonych wcześniej plików video (doskonałych jako uzupełnienie doświadczenia odwiedzających dany obiekt!) – ale również na wgrywanie zewnętrznych audioprzewodników oraz na analizę zachowania turystów (dzięki możliwości monitorowania liczby i czasu trwania odsłuchań, co pozwoli na wyciągnięcie wniosków, które z kolei właściciel czy organizator przedsięwzięcia może wykorzystać do poprawy jakości treści).

Jak się okazuje – czasy, kiedy wycieczki oprowadzał przewodnik, coraz prężniej odchodzą w niepamięć. Osoby – chcące wyprzedzić konkurencję w podejmowaniu nowoczesnych, interesujących dla odbiorców rozwiązań – z całą pewnością powinny zapoznać się z wygodnym systemem sprzedaży biletów Ekobilet, który – prócz praktycznego ekoguide – oferuje cały szereg ciekawych narzędzi, takich jak sprawna sprzedaż biletów na event, wdrażanie działań marketingowych (poprzez – na przykład – skuteczną kampanię SMS) czy możliwość uczestnictwa w kilku wydarzeniach, korzystając z jednego biletu. Dziś uczestnicy wycieczki czy wydarzenia artystycznego / sportowego liczą na wiele więcej niż wyłącznie na wrażenia związane z eventem – dzięki sprawnej, wygodnej sprzedaży biletów oraz wykorzystania narzędzi takich jak EkoGuide, możesz liczyć na zbudowanie wizerunku profesjonalnej, nowoczesnej marki w oczach swoich Klientów!

Materiał zewnętrzny

Redakcja crystalcity.pl

Zespół miłośników lifestyle, domu i biznesu. Dzielimy się wszystkim tym, co nas interesuje: przepisami, poradami modowymi, inspiracjami na wystrój domu oraz informacjami ze świata biznesu i finansów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Auta z dużym bagażnikiem w atrakcyjnym NAJMIE
Czym jest Puchar Stanleya
Księgarnia online

Jesteś zainteresowany reklamą?