Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak powiedzieć o ciąży?

28 kwietnia 2022 jak powiedzieć o ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas i jeden z piękniejszych momentów w życiu przyszłych młodych rodziców. Pewnie zaczęłaś zastanawiasz się jak podzielić się tą nowiną ze swoim ukochanym. Jak powiedzieć o ciąży? W jaki sposób i kiedy przekazać tak ważną informację swoim bliskim? Dowiedz się jaki czas wydaje się najbardziej odpowiedni. 

Zobacz także: Eleganckie i wygodne stylizacje w ciąży

Będziesz tatą! – czyli jak powiedzieć o ciąży?

Niezależnie od tego czy twoja ciąża była przez was od dłuższego czasu wyczekiwana, czy może to zupełna niespodzianka. Jest to moment, w którym się o tym dowiadujecie, to niezapomniane przeżycie! Dlatego też to zrozumiałe, że chcesz w wyjątkowy sposób przekazać tę wiadomość przyszłemu tacie. 

To właśnie świeżo upieczony ojciec powinien dowiedzieć się jako pierwszy o twojej ciąży. Wybierz spokojne miejsce, w którym oboje dobrze się czujecie, aby móc oznajmić mu: „zostaniesz tatą!”. Dzięki temu we dwoje będziecie mogli spokojnie cieszyć się tymi wiadomościami. Być może romantyczna kolacja albo wycieczka w wasze ulubione miejsce będą dobrym pomysłem, aby świętować i cieszyć się tą chwilą. 

Kreatywne pomysły, jak poinformować o ciąży najbliższych

Najczęstszymi symbolami, w sposób który poinformujemy partnera o ciąży jest test ciążowy bądź wydruk badania USG. Dobrym pomysłem będzie zapakowanie wyników w ozdobne pudełko i wręczenie ich przy najbliższej okazji, którą spędzać będziecie we dwójkę. 

Poniżej 10 oryginalnych pomysłów jak powiedzieć o ciąży:

  1. Najprostszy i najpiękniejszy sposób to ułożyć dłonie partnera na brzuchu i wyszeptać radosną nowinę, ukochany może domyślić się równie dobrze sam wcześniej.
  2. Przygotowanie ciasta z personalizowanym napisem, zwróconym do partnera lub swoich rodziców.
  3. Zamówienie koszulek z napisem informującym, że spodziewacie się dziecka. 
  4. Kup malutkie ubranko niemowlęce lub buciki i podaruj ukochanemu w formie prezentu lub przygotuj w widocznym miejscu i poczekaj na jego reakcję.
  5. Przygotuj fotoksiążkę, dzięki której obudzisz wspomnienia i przekażesz wiadomość o ciąży. 
  6. Zapisz nowinę na dnie kubeczka. Pamiętaj aby napoje czekały przygotowane, wyczekuj spokojnie, aż sami się zorientują. 
  7. Przygotuj zdrapkę ze zdjęciem USG za pomocą taśmy przeźroczystej, farby akrylowej i płynu do mycia naczyń. 

Pamiętaj, aby zachować spokój

Nie stresuj się tym jak powiedzieć i kiedy znaleźć ten odpowiedni czas, aby poinformować bliskich o ciąży. Każdy moment jest dobry, a im zdecydujesz się na to wcześniej tym lepiej dla ciebie! Niezależnie, od tego jaki sposób przekazu wybierzesz, na pewno postąpisz słusznie i zapamiętacie tą chwilę na długo! Powodzenia!

Audioguide

Redakcja crystalcity.pl

Zespół miłośników lifestyle, domu i biznesu. Dzielimy się wszystkim tym, co nas interesuje: przepisami, poradami modowymi, inspiracjami na wystrój domu oraz informacjami ze świata biznesu i finansów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Księgarnia online
Olej silnikowy syntetyczny
Co fajnego kupić dziecku

Co fajnego kupić dziecku?

7 września 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?