Strona główna
Biznes i Finanse
Tutaj jesteś

Jaki samochód wziąć w leasing na JDG?

3 lutego 2023 leasing Audi A5


Kupno samochodu to zawsze jest duży wydatek. Jednak bez auta ciężko jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Szczególnie jest to ważne w przypadku prowadzenia działalności. Choć w obecnych czasach wiele rzeczy można załatwić przez Internet, to szybkie i wygodne przemieszczanie się po mieście czy nawet całej Polsce jest nieocenione. Przedsiębiorcy decydują się często na wzięcie samochodu w leasing. Czy jest to dobry pomysł? Jakie auto jest najlepsze?

W poniższym artykule:

  • dowiesz się dlaczego opłacalny jest leasing samochodów
  • omówimy jakie obecnie są najpopularniejsze marki aut leasingowych 
  • dowiesz się jaki samochód będzie najlepszy dla jednoosobowej działalności gospodarczej 

Leasing samochodów – dlaczego jest to opłacalne?

Leasing jest dość popularną formą finansowania zakupu auta w ostatnim czasie. Z takiej opcji korzystają nie tylko duże firmy, ale coraz częściej też osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Bez samochodu ciężko jest funkcjonować i szybko załatwiać sprawy. Prowadząc firmę, trzeba być mobilnym. Nie każdego jednak stać, aby wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup nowego samochodu. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na leasing. Jest to opłacalne z wielu powodów. Przede wszystkim opłaty można wliczyć w koszty prowadzenia działalności. Dodatkowo po zakończeniu trwania umowy samochód staje się własnością leasingobiorcy. Raty miesięczne są bardzo korzystne, a to nie obciąża budżetu. Nie trzeba wydawać w jednej chwili bardzo dużej gotówki. Można ją przeznaczyć na rozwój firmy. Do wyboru są nowoczesne samochody w atrakcyjnych cenach. Można jeździć Volkswagenem lub wziąć w leasing Audi A5 i cieszyć się komfortem jazdy za niewielkie pieniądze.

Najpopularniejsze marki aut w leasingu

Każdy szuka zawsze samochodu, który jest niezawodny. Oczywiście stan wizualny i wyposażenie także odgrywają istotną rolę. W przypadku popularnych samochodów, które często są leasingowane, przedsiębiorcy chętnie wybierają niemieckie marki. Prym wiedzie Volkswagen. Często wybór pada na leasing Audi A5. Dużą popularnością cieszą się też samochody Skoda. Do wyboru są różne modele, które można dopasować do własnych upodobań, charakteru działalności lub zasobności portfela.

Jednoosobowa działalność gospodarcza – jaki samochód może się przydać?

W przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej samochód odgrywa istotną rolę. Oczywiście wszystko zależy od branży, w jakiej się działa. Wybierając samochód, na pewno warto zwrócić uwagę na niezawodność na drodze i ogólne parametry techniczne. Istotne jest też zużycie paliwa. Opłacalny jest leasing Audi i VW. Niekiedy niezbędne jest posiadanie auta dostawczego. Takie też można wziąć w leasing i skorzystać z VW FS. Jeśli właściciel firmy zajmuje się obsługą muzyczną, to może wybrać busa lub wziąć w leasing Audi w wersji kombi. Dla osoby zajmującej się fotografią nie jest potrzebne duże gabarytowo auto, a więc można zdecydować się na hatchbacka. Najważniejsze dla nowego właściciela najczęściej jest to, aby raty nie obciążały miesięcznego budżetu, a auto było tanie w eksploatacji – więcej informacji znajdziesz na: https://kalkulator.vwfs.pl/firma/audi/leasing 

Samochód leasingowy, a może długoterminowy NAJEM?

Decydując się na usługę finansowania pojazdu w VW FS, można mieć fajny i nowy samochód bez konieczności wydawania dużych pieniędzy. W ostatnim czasie pojawiło się usługa NAJMU samochodów, które oferują długoterminowy wynajem. Różnica pomiędzy NAJMEM a leasingiem nie jest duża. Na pewno należy rozważyć obie opcje i wybrać tę, która jest w danym momencie najkorzystniejsza. Najważniejsze jest to, że nie trzeba opróżniać konta bankowego. Można skorzystać z finansowania auta poprzez leasing lub NAJEMi mieć wymarzony samochód bez wpłaty własnej. Bez względu na markę czy model ważne jest to, aby samochód spełnił wszelkie oczekiwania leasingobiorcy.

Redakcja crystalcity.pl

Zespół miłośników lifestyle, domu i biznesu. Dzielimy się wszystkim tym, co nas interesuje: przepisami, poradami modowymi, inspiracjami na wystrój domu oraz informacjami ze świata biznesu i finansów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

konwój gotówki
leasing Audi A5
rodzaje faktoringu

Jakie są rodzaje faktoringu?

24 listopada 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?