Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zdjąć żel z paznokci?

6 lipca 2022 jak zdjąć żel z paznokci

Paznokcie żelowe cieszą się ogromną popularnością i ich zaletą jest to, że są trwalsze od paznokci hybrydowych. Gwarantują trwały manicure, utrzymując się nawet do czterech tygodni. Zastanawiasz się jak zdjąć żel z paznokci? Chcesz poradzić sobie z tym samodzielnie? Dowiedz się jak zrobić to prawidłowo i przeczytaj o kilku przydatnych wskazówkach, jak delikatnie ściągnąć płytkę z paznokcia! 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym samodzielnie ściągnąć żel z paznokci
  • jak zdjąć żel z paznokci krok po kroku
  • jak wzmocnić zniszczone paznokcie

Zobacz także: Eleganckie i wygodne stylizacje w ciąży

Czym samodzielnie ściągniemy żel z paznokci?

Najczęściej pierwszym pomysłem na ściągnięcie paznokci żelowych jest próba drapania lub zrywania manicure’u. W sytuacji, gdy próbujesz go oderwać, zrywasz jednocześnie warstwę naturalnej płytki, przez co stanie się ona bardziej podatna na złamania. Jak, w takim razie samodzielnie zdjąć żel z paznokci? 

Usunięcie żelowych paznokci bez wizyty w salonie i uszkodzenia płytki wymagać będzie trochę czasu i cierpliwości, ale daje to gwarancję na utrzymanie paznokci w dobrej kondycji. Do samodzielnego ściągnięcia żeli potrzebne ci będą następujące narzędzia: pilnik do paznokci, odżywka do paznokci i skórek lub olej kokosowy, drewniany lub metalowy patyczek, waciki, aceton i folia aluminiowa lub frezarka oraz głęboko nawilżający krem do rąk. 

Jak krok po kroku zdjąć żel z paznokci?

  1. Wybierz dobrze wentylowane pomieszczenie. Daj sobie dużo czasu na proces ściągania żeli, a co najważniejsze, aby nie wdychać zbyt dużej ilości acetonu. 
  2. Spiłuj większą część żelu. Powtarzaj czynność do czasu, aż warstwa żelu będzie naprawdę niewielka.
  3. Chroń swoją skórę. Następnie posmaruj skórę wokół paznokci i czubki palców oliwką do skórek lub mocno nawilżającym kremem. Zapewni to ochronę przed acetonem, który bardzo wysusza skórę. 
  4. Użyj acetonu. Czas na moczenie paznokci w acetonie. Możesz to zrobić w małej misce wypełnionej produktem i kroplą lub dwiema olejku do skórek lub użyć wacików nasączonych acetonem (jednego na każdy paznokieć).
  5. Owiń palce folią aluminiową. Weź trochę folii i podziel ją na niewielkie kwadraty. Następnie umieść wacik nasączony acetonem na paznokciu i użyj folii, aby zatrzymać go na miejscu. 
  6. Powtórz to na wszystkich 10 paznokciach. Po 10-15 minutach sprawdź, jak wyglądają paznokcie. Żel powinien wyglądać tak, jakby spadał z paznokcia i unosił się lekko do góry. Powinnaś być w stanie spokojnie zdrapać go przygotowanym wcześniej drewnianym patyczkiem. Jeśli nie, wróć do namaczania na kolejne pięć minut i spróbuj ponownie.
  7. Zadbaj o nawilżenie. Po długiej użyciu acetonu twoje paznokcie i opuszki palców prawdopodobnie będą nieco suche. Daj im trochę odżyć. Mocz paznokcie w oleju kokosowym przez pięć do siedmiu minut, a następnie nałóż na nie olejek do skórek, aby je odżywić i nawilżyć. Na koniec nie zapomnij o głęboko nawilżającym kremie do rąk na całe dłonie.

Jak wzmocnić zniszczone paznokcie?

Najważniejsze, aby dać swoim paznokciom odpocząć oraz zostawić odpowiednio czas do regeneracji. Jeśli chcemy im pomóc i przyspieszyć proces wzmocnienia, najlepiej zastosować odżywkę do paznokci. Wybierz drogeryjną odżywkę lub wykonaj ją samodzielnie, mieszając oliwę z oliwek z sokiem z cytryny. Po pewnym czasie paznokcie odzyskają swoją siłę i blask na nowo! 

Redakcja crystalcity.pl

Zespół miłośników lifestyle, domu i biznesu. Dzielimy się wszystkim tym, co nas interesuje: przepisami, poradami modowymi, inspiracjami na wystrój domu oraz informacjami ze świata biznesu i finansów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie są nowoczesne metody nauki i rozwoju osobistego?
Jakie są korzyści z regularnego uprawiania sportu?
Jak wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe do codziennej diety?

Jesteś zainteresowany reklamą?